Nokian
Z G2


zvětšit
Nízký valivý odpor, nižší spotřeba PHM a úroveň emisí.

Nástupce nejvýkonnějšího pláště získal ve své druhé generaci řadu inovací a technologií, které mají za cíl zlepšit výkonové charakteristiky.

Nano technologie
Design běhounu tvoří nápadné a leštěné žlábky zabraňují aquaplaningu:Nokian Cool Zone
Nejvýkonnější letní plášť finského výrobce využívá tuto technologii "chladící zóny".
Jejím hlavním úkolem je zlepšit výkonnost ve vysokých rychlostech a to tím, že zabraňuje ohřívání.V případě nového "zetka" je běhoun složený z několika vrstev, dále Nano Siliky a oproti první generaci má přepracovaný rádius.
To je ostatně patrné při pouhém porovnání obou plášťů stojících vedle sebe. Druhá generace má plošší profil a zajišťuje lepší přilnavost a lepší rozložení tlaku na vozovku.

Detailní informace výrobce odhalí skutečnost, že směs je složená z tzv. Nokian Cool UHP - Silica a Nokian Cool Nano - Silica. Opticky je dezén rozdělený na vnitřní a vnější stranu. Zatímco vnější se stará o přilnavost v zatáčkách, vnější představuje jistotu v souboji s vodním filmem. Toto nebezpečí zmírňují i leštěné drážky. K dalším technologiím uplatněným u tohoto dezénu, patří ochrana bočnice.

Nokian Z GR2 je vysokovýkonný letní plášť segmentu UHP určený pro výkonné a sportovní vozy. K dispozici je od jara v široké škále rozměrů v rychlostních kategoriích W a Y do 300 km/h.

všechny dezény Nokian
hlavní stránka