Firestone
Winterhawk 2


zvětšit
Pneumatika Winterhawk 2 nabizí nejnovější technologie zimních pneumatik. Poskytuje účinný záběr a ovladatelnost na sněhu, bezpečnost při brždění na suchu i vodě a snížené riziko vzniku aquaplaningu. To vše spolu s tichou a pohodlnou jízdou při prodloužené životnosti pneumatiky.

Stejně jako předešlá generace Winterhawk má i Winterhawk 2 směrový dezén. Během vývoje byl kladen velký důraz na bezpečnost a jízdní komfort.

Speciální pryžová směs s vysokým podílem siliky zajišťuje dobrý výkon na sněhu a vyvážené vlastnosti na mokru. Velké množství lamel a hran v dezénu běhounu zaručuje optimální trakci a brzdění na zasněženém povrchu a ledu, zatímco prodloužené boční hrany dezénu zajišťují excelentní ovladatelnost na sněhu a maximální stabilitu v zatáčkách.

Trojrozměrný profil lamel v ramenní oblasti pomáhá pneumatikám Winterhawk 2 při průjezdu zatáčkami na mokrém povrchu, neboť zpevňuje dezén, a tím zajišťuje bezpečnou ovladatelnost. Propojením bloků lamel uprostřed běhounu se zvýšila stabilita. Výsledkem jsou dobré jízdní vlastnosti na suchém povrchu, optimalizované chování během brzdění a prodloužená životnost pneumatiky, díky níž se zlepšila hospodárnost provozu.

Další zvýšení úrovně komfortu a bezpečnosti zajišťuje větší odolnost vůči aquaplaningu. Na ní se u pneumatiky Winterhawk 2 podílejí mj. tři široké obvodové drážky v dezénu běhounu, které rychle odvádějí vodu a rozbředlý sníh ze stopy.

Pneumatika je dostupná ve 26 rozměrech a v rychlostních symbolech T a H.

všechny dezény Firestone
hlavní stránka