Pirelli
Winter Sottozero 2


zvětšit
Novinka značky Pirelli Sottozero Serie II vychází z pneumatiky Sottozero W270 uvedené 2007. Zvláštností je, že pod jedním dezénem se skrývají určité technické odchylky podle toho, pro jaké rychlosti je pneumatika určena, což je vyjádřeno specifikacemi W210, W240 a W270.

Společným jmenovatelem všech je asymetrický dezén, jehož dominantou jsou dvě žebra, tři obvodové drážky a široké boční části. Pneumatika využívá zvláštní lamelovou technologii nazvanou Interacrive Brickwork Siping.

Lamely vytvářejí strukruru podobnou zdivu (cihlám) a mají ten efekt, že díky vertikálnímu pohybu pomyslných cihel pneumatika lépe kopíruje nerovnosti povrchu. Díky tomu se zvyšuje přilnavost na všech površích.

Další zvláštností je směs reagující na teplotu (Temperature Dynamic Compound - TDC), která umožňuje pneumatice dosahovat maximálních výkonů i při vyšších zimních teplotách (lehce pod + 7 °C). Směs nové pneumatiky neobsahuje aromatické oleje.

Špičková verze W270 má kromě zmíněných obecných charakteristik ještě postranní osu (žlábek) ve vnitřním rameni (vyšší flexibilita) a používá technologii dvou směsí (vně měkčí, uvnitř tužší).

Verze W210/240 obsahuje termostabilní polyamidové vlákno pod úhlem 0° za účelem konstantní kontaktní plochy pneu.

K dispozici bude 36 rozměrů, série 65-30, šíře 205-295 mm a průměr kola 16-20 palců. Rychlostní indexy H-V-W.


všechny dezény Pirelli
hlavní stránka