Dunlop
SP Sport 01


zvětšit
zvětšit víc
Zcela nová pneumatika SP SPORT 01
    Charakteristika:
  • Asymetrická - tichá, ale sportovní a bezpečnostní vlastnosti.
  • Pádlový tvar bloků proti aquaplaningu.
  • Žebrová konstrukce pro vyšší stabilitu a precizní ovládání.
  • Variabilně uspořádané uzavřené bloky v rameni proti hlučnosti.
Díky inovačnímu asymetrickému řešení běhounu systémem Tri-Area-Tread (systém tří zón běhounu) byl úspěšně vyvinut plášť, který v sobě spojuje možnost tiché jízdy se sportovním chováním a citlivým řízením.
Rozdělení běhonu do tří zón zaručuje maximální možné vyvážení jízdních vlastností bez ohledu na jízdní podmínky. A právě díky těmto vlastnostem je plášť ideální pro vozidla střední a vyšší třídy a pro luxusní limuzíny.

Slibně vypadá nejen exteriér nového pláště SP Sport 01 - pod povrchem se skrývá ta nejdokonalejší moderní technologie.
1) Bezešvý nylonový pás OULB: zabraňuje zvětšování plášťe při vysokých rychlostech a zaručuje stejnoměrnou a širokou kontaktní plochu při všech rychlostech.
2) BasePen: zajišťuje elektrostatickou vodivost a spolehlivou ochranu proti výbojům statické elektřiny (např. při čerpání paliva).
3) 100% silikový běhoun: umožňuje lepší přilnavost za mokra i sucha a snižuje valivý odpor. To vede k nižší spotřebě paliva a k menšímu opotřebení dezénu.
4) Koncepce profilu PSP-Beta: počítačová simulace pro zajištění stabilních výkonových parametrů až do úplného opotřebení.
5) Maximální ochrana ráfku: MFS ochrana okraje ráfku proti poškození o obrubník.
6) Aramidem vyztužená patka: umožňuje těsné a bezpečné nasazení plášťe na ráfek.

Tři hlavní výsady pneumatiky Dunlop SP Sport 01:
1. SPORT - Systém podélných drážek - Pro sportovního řidiče ve vás
Nově navržený systém podélných drážek se svými dvěmi středovými žebry po obvodu tvoří středovou zónu dezénu pneumatiky SP Sport 01. Tato zóna zajišťuje efektivní přenos laterálních sil. Celoobvodové komfortní vruby navíc snižují hlučnost pneumatiky. Skvělá jízdní stabilita s vysokou mírou valivého komfortu přináší pneumatice Sport 01 sportovní dynamiku.

2. BEZPEČNOST - Pro bezpečného řidiče ve vás
Výzkumníci firmy Dunlop objevili fenomén aquaplaningu již v roce 1960 a vyvinuli pneumatiky se speciálními drážkami pro lepší odvod vody. Vodní lopatky jsou dalším technologickým vylepšením provedení těchto dezénů.Tato zóna dezénu odvádí vodu jako turbína, ale bez rotace. Proto dává pneumatice SP Sport 01 mimořádně vysoký stupeň odolonsti vůči aquaplaningu.

3. TICHÝ PROVOZ - Rovnoběžníkový dezén pneumatiky - Pro vaši potřebu tiché jízdy
Uzavřené vnější rameno a nově navržené rozmístění bloků ramen jsou charakterickými vlastnostmi zóny dezénu zvané " Variabilní asymetrický přenos" - kombinace různých délek bloků dezénu vzájemně asymetricky uspořádaných, a tím zamezujících nepříjemným frekvenčním špičkám. Pneumatika SP Sport 01 tak zůstává pod limity EU pro hluk platnými dnes a plánovanými do budoucnosti. Rovnoběžníkové provedení bloků dezénu na vnějším rameni do značné míry kompenzuje laterální síly. Díky své vyjímečně nízké valivé hlučnosti a bezpečné ovladatelnosti nabízí SP Sport 01 skvělý jízdní komfort.


všechny dezény Dunlop
hlavní stránka