Uniroyal
Rain Expert


zvětšit
Mimořádná bezpečnost za mokra
    Vlastnosti
  • Vysoká aquaplaningová ochrana
  • Vyšší životnost
  • Vyšší stupeň bezpečnosti při nebezpečných jízdních manévrech
  • Krátká brzdná dráha na mokré a suché vozovce


Nová pneumatika RainExpert je ideální pro vozy od třídy super-mini a kompaktních vozů až po střední třídu. Pneumatika je opatřena hydrodynamickým běhounem, který je charakteristický směrově orientovaným a konzistentním vzorkem ve tvaru písmene V. V závislosti na rozměru pneumatiky se používá verze se třemi nebo čtyřmi drážkami. I drážky samotné mají tvar s dvojitým zakřivením. To zabraňuje víření vody, které by mohlo bránit jejímu rychlému rozptýlení.

Pomocí speciálního sklonu lamel (drobných štěrbinek v segmentu běhounu) dochází během brždění ke zvýšení tuhosti běhounu, což zkracuje brzdnou dráhu. Stabilnější dezénové bloky v oblasti ramene pneumatiky slouží ke zlepšení řízení a napomáhají řidiči při prudkých manévrech.

Abrazivní opotřebení pneumatik RainExpert je nízké a díky dobře vyvážené tuhosti pneumatiky rovnoměrně rozdělené. Tato vlastnost zvyšuje již tak dlouhou životnost pneumatiky.

Letní pneumatiky by se měly podle expertů vyměnit, jakmile klesne hloubka dezénu pod tři milimetry. To je limit, při kterém dochází k prudkému zhoršení schopnosti odvádět vodu; souběžně s tím významně roste riziko vzniku aquaplaningu. Proto je nová pneumatika RainExpert vybavena systémem indikátorů opotřebení běhounu, které mají varovat řidiče, jakmile dojde k opotřebení na uvedený limit. Dešťová kapka na ramenních blocích pneumatiky značí, kde se tyto S-TWI (summer tread wear indicators – indikátory opotřebení letních pneumatik) nacházejí.

Dalším užitečným prvkem pro zvýšení životnosti pneumatik je VAI – neboli vizuální indikátor opotřebení pneumatiky umístěný na běhounu. VAI jsou označeny symbolem deštníku, který je vylisován do dezénu pneumatiky a slouží k vizuální identifikaci nesprávné geometrie náprav. Pokud se VAI symboly na obou stranách profilu opotřebovávají rovnoměrně, znamená to, že geometrie je nastavena správně. V opačném případě je třeba zkontrolovat geometrii, abychom předešli nerovnoměrnému opotřebení pneumatik.


všechny dezény Uniroyal
hlavní stránka