Pirelli
PZero


zvětšit
Celkem 24 měsíců vývoje a testování přineslo ovoce ve formě kompletně nového vzorku, speciální směsi a inovované konstrukce.

Jak Pirelli zdůrazňuje, nová vysokovýkonná pneumarika vychází přímo ze zkušeností nasbíraných během let působení v motorisrickém sportu po celém světě. Pneumatika Pirelli P Zero byla již nyní vybrána a homologována 15 výrobci nejvýkonnějších a nejrychlejších vozů současnosri pro originální výbavu. Pneumatiky P Zero lze spatřit na vozech jako Ferrari 599 GTB Fiorano, Lamborghini Murciélago a Gallardo, Audi R8 a S8, Asron Marrin DB9, Maserati Quattroporte, Jaguar XK, Mercedes AMG a dalších. Novinka bude také dodávána pro nejvýkonnější vozy Porsche a BMW a brzy se také objeví na exkluzivním super-sportovním kupé Alfa Romeo 8C Competizione.

Vrchol nabídky
„P Zero rhe Hero představuje vrchol řady P Zero Collection. Nová pneumatika byla navržena a vyvinuta s cílem bezpečně přenést na asfalt extrémní výkony moderních supersportů a poskytovat co možná největší požitek z jízdy, ale i pocit bezpečnosti," vysvětluje Francesco Gori, šéf společnosti Pirelli Tyre. Pneumarika podle společnosti vyniká velmi dobrou ovladarelností a přináší i jízdní komfort. Toho bylo dosaženo především díky použití speciálních nano-kompozitů ve směsi v oblasti vzorku a bočnice. Speciální směs dezénu přináší optimální výkon dokonce i při prvních několika kilomerrech, kdy je pneumatika ještě studená.

Extrémní záběr
Inovativní vzorek nové pneumatiky zlepšuje maximální záběr na mokrém povrchu a přitom ještě posiluje akustický komfort, zatímco asymetrický DA.Co (Dynamic Asymmetric Contour) profil zajišťuje stejnoměrnou stopu ve všech rychlostech. Nová pneumatika byla navíc vytvořena s respektem k živornímu prosrředí - směs neobsahuje žádné aromarické oleje. Pirelli tak s předstihem plní evropskou vyhlášku v této oblasti, jež vstoupí v platnost v roce 2010, a získává rak v kategorii UHP náskok před konkurencí.

Speciální systém kordů Hy.Co (Hybrid Cord) v kosrře pneumatiky zabraňuje možným deformacím pneumariky i v nejvyšších rychlosrech (P Zero rhe Hero je homologována pro rychlosr 370 km/h!) a zvyšuje tak její trvanlivost, jak v počtu najetých kilometrů, tak i poskytováním stejnoměrného výkonu po celou dobu životnosti.


všechny dezény Pirelli
hlavní stránka