Michelin
Pilot Alpin PA3


zvětšit
Letošní novinka s asymetrickým dezénem.

Ve vysokovýkonném segmentu nabízí Michelin další novinku, dezén Pilot Alpin PA3.

Interní testy prokázaly lO procentní zlepšení ovladatelnosti sněhu (ve srovnání s Pilot Alpin A2) při současné zlepšení na suché vozovce o 5 %.

Zvláště "suché" vlastnosti jsou u pneumatiky tohoto segmentu velmi cenné a jako důkaz, že PA3 tuto stránku zvládá, udává Michelin nejlepší hodnocení v testech ADAC a Sport Auto právě v jízdě na suchu. Záběr na sněhu se dle interních testů Michelinu zlepšil o 5 %.

O zdařilý kompromis ve výkonnosti na sněhu a na suchu se stará asymetrický dezén. Vnitřní část má hustší lamelování, větší tloušťku lamel a celkově vyšší podíl prořezané pryže. Vnější část pláště, která má vliv na "suché" vlastnosti, je řešena přesně naopak. Technologie lamel VTS (Variable Thickness Sipes - lamely s proměnlivou tloušťkou) spočívá v jejich různé tloušťce (rozdíl 0,2 mm) a následně samoblokovací schopnosti lamel. U tenčích lamel se lamely uzamykají rychleji a přispívají tak k ovladatelnosti a přesnosti řízení.

Vysokorychlostní pneu Pilot Alpin PA3 se vyrábí pro kola 16 - 18 palců, v rozpětí šíře 205 - 245 mm, v profilových číslech 55 - 40, v rychlostních indexech H a V a ve všech rozměrech též v zesílené verzi pro vyšší zatížení (extra load).

všechny dezény Michelin
hlavní stránka