Firestone
Multihawk


zvětšit
Větší bezpečnost na mokru a dlouhá životnost pro zákazníky s rodinami.

Multihawk nahrazuje pneumatiku F590 a je určen především pro malé vozy a automobily nižší střední a střední třídy. Firestone je značka, jejíž filozofií je nabídka vysoké užitné hodnoty za příznivou cenu. Přesně v tomto duchu byl vytvořen i nový dezén Multihawk. Při vývoji kladla společnost důraz na zlepšení vlastností, které vyžadují rodiny s dětmi (tedy cíloví zákazníci) - bezpečnost na mokrém povrchu, dlouhá životnost a vyvážený výkon.

V novém vzorku je o 6 % více drážek ve styčné ploše pneumatiky, než tomu bylo o dezénu F590. I při větší šířce dezénu se tak podařilo zachovat stejnou velikost styčné plochy. Pneumatika tak poskytuje vysokou míru ovladatelnosti na suchém i mokrém povrchu. Přilnavost na mokru byla zlepšena hlavně díky dezénu s bloky oblého tvaru, jež zlepšují odvod vody. Tím se výrazně snižuje riziko vzniku aquaplaningu a proti předchůdci se zkracuje brzdná dráha na mokru. Zvýšením tuhosti bloků a snížením počtu středových lamel bylo dosaženo lepších jízdních vlastností na suchém povrchu a rovnoměrnějšího opotřebení. Lepší ovladatelnosti ještě napomáhá použití speciálních spojovacích můstků v oblasti ramen.

Multihawk je k dispozici ve 20 rozměrech, s rychlostním indexem T a H, profilem od 60 do 70. V Firestone produktovém segmentu pneumatik kombinuje cestovní vlastnosti a komfort Firehawk TZ200 a sportovní Firehawk SZ80 pro výkonné automobily.

všechny dezény Firestone
hlavní stránka