Fulda
Kristall Montero 2


zvětšit
Fulda uvádí na trh pneumatiku Kristall Montero 2.

Nová zimní běhounová směs se silikou poskytuje této pneumatice ještě lepší kontakt s vozovkou za každého počasí. To znamená mimo jiné i kratší brzdnou dráhu a dobré záběrové schopnosti na různých površích a v odlišných povětrnostních podmínkách. Osvědčený směrový dezén vede k velké odolnosti vůči aquaplaningu.

Pro pneumatiku byla vyvinuta nová zimní běhounová směs obsahující siliku. Tato nová běhounová směs minimalizuje tuhnutí za nízkých teplot. Běhoun pneumatiky zůstává pružný a přizpůsobuje se povrchu vozovky. Kristall Montero 2 nabízí také vysoký počet lamel, které výrazně zvyšují počet záběrových hran. To dovoluje efektivnější kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Výsledkem použití obou těchto technologií, vysokého počtu lamel a nové zimní běhounové směsi s obsahem siliky je krátká brzdná dráha a dobré záběrové vlastnosti, a to především na kluzkém povrchu. Osvědčený směrový dezén nabízí vysokou úroveň odolnosti vůči aquaplaningu.

Dezén ve tvaru "V" využívá středové obvodové drážky, jež efektivně odvádějí vodu ze styčné plochy a dovolují pneumatice zůstat v dobrém kontaktu s vozovkou. Dezén je vybaven speciálním indikátorem zimního opotřebení, který umožňuje řidiči jednoduše kontrolovat hloubku dezénu. Indikátor řidiče upozorní na hloubku dezénu 4 mm, což je minimum doporučené pro jízdu v zimních podmínkách.


Přednosti Výhody
hluboké obvodové drážky. Směrový dezén zlepšená odolnost vůči aquaplaningu
indikátor opotřebení pro zimní užívání upozornění na zbytkovou hloubku dezénu (nižší než 4 mm)
optimální profil dezénu lepší ovladatelnost a rovnoměrné opotřebení běhounu
optimální rozmístění bloků běhounu snížení hlučnosti a zvýšení kilometrového výkonu
zimní směs s obsahem siliky trvale vysoká ovladatelnost a přilnavost

všechny dezény Fulda
hlavní stránka