Nokian
H/V


zvětšit
Finská firma nabízí pro letošek několik důležitých novinek:
dezény Nokian H a Nokian V.

Nokian H a Nokian V využívají stejný, technologicky vyspělý nový dezěn. Rozdíly jsou ve směsích pryže a konstrukci. Pneumatika Nokian H je určena pro rychlostní kategorii do 210km/h a Nokian V do 240km/h. Konstrukce Nokian V, která je určena pro vyšší rychlostní třídu, je tužší, což jí dává sportovní charakter.

Asymetrický dezén účinně bráni vzniku aquaplaningu a zlepšuje jízdní vlastnosti plášťů. Úzké, přesně orientované drážky a zvláštní kanálky účinně odvádějí vodu z kontaktní plochy. Leštěné dno hlavních drážek zefektivňuje plynulé a rychlé odtékání vody z prostoru mezi pneumatikou a povrchem vozovky. Na běhoun pneumatik je použita směs s obsahem siliky, která vyniká přilnavostí na mokré vozovce a mimořádně nízkým valivým odporem.

Struktura vnějšího ramene snižuje hluk, protože prvky dezénu zůstávají v různých jízdních situacích stabilní. V podélných drážkách jsou vyvýšené plochy, které mají vliv na proudění vzduchu a zabraňují vzniku nepříjemného hvízdavého hluku.

Kromě číslic ukazujících hloubku profilu (DSI) mají pneumatiky ukazatel nebezpečí vzniku aquaplaningu. Ten je vyjádřen symbolem kapky, který zmizí po opotřebování čtyř milimetrů, kdy se riziko vzniku aquaplaningu na mokré vozovce výrazně zvyšuje.

Při výrobě pneumatik bylo použito pouze rafinovaných nízkoaromatic-kých olejů, což přispívá k ochraně životního prostředí.

Do informačního pole na bočnici pláště je možno při montáži vyznačit správné tlaky pneumatik.

všechny dezény Nokian
hlavní stránka