Firestone
Firehawk TZ300zvětšit
Značka Firestone rozšiřuje svou nabídku pro rodinné osobní vozy o pneumatiku TZ300, která postupně nahradí mimořádně úspěšnou řadu TZ200. Nová, velmi spolehlivá a robustní cestovní pneumatika nabízí vysokou úroveň bezpečnosti, ovladatelnosti a komfortu při nízké hlučnosti a příznivé ceně.

Při vývoji nové pneumatiky TZ300 kladli inženýři značky Firestone důraz na vlastnosti, které požaduje hlavní cílová skupina uživatelů cestovních pneumatik, tedy zejména řidiči rodinných sedanů a kompaktních vozů, kteří preferují klidný a uvolněný styl řízení.

Odolná a komfortní
Pro dosažení tohoto cíle vyladili inženýři značky Firestone radiální pevnost pro vysoký stupeň tlumení nárazů, který zaručuje plynulou klidnou jízdu dokonce i na nekvalitních silnicích. Pořadí a tvarování bloků dezénu bylo rovněž optimalizováno, takže se snížila hlučnost odvalování na minimum a řidič si může nerušeně užívat jízdu při jakékoli rychlosti. Plášťě TZ300 jsou samozřejmě také velmi ohleduplné k životnímu prostředí, což dokazuje další snížení vnější hlučnosti. Nové pneumatiky TZ300 v provedení s profilovým číslem 55 pro sedmnáctipalcová kola a 50 pro šestnácti a sedmnáctipalcová kola jsou vybaveny ochranou ráfku, která brání poškození vnějšího okraje ráfku například o obrubník.

Bezpečnost a stabilita
Nový člen rodiny Firestone dává řidiči pocit jistoty a bezpečí za každého počasí
. Uklidňující je chování pneumatiky na mokru, kdy nabízí lepší brzdný výkon a vynikající vyváženost mezi přední a zadní částí vozidla
. Dynamicky tvarované bloky a čtyři podélné drážky v symetrickém nesměrovém dezénu propojené s dlouhými příčnými drážkami v ramenní části umožňují plynulé odvádění vody a značnou odolnost vůči aquaplaningu při jízdě přímým směrem i v zatáčkách. Na těchto skvělých vlastnostech se podílejí rovněž dynamické hrany v blocích dezénu, které snižují odpor vody. Stabilitu a ovladatelnost na mokru zvyšuje také rovnoměrné rozložení tlaku na styčné ploše běhounu s vozovkou.
Na suchém povrchu zajišťují vysokou úroveň trakce a bezpečné a jisté brzdění bloky v ramenní části. Propojení bloků v ramenní oblasti zvyšuje jejich pevnost, snižuje hlučnost a lépe zabraňuje pilovitému opotřebení pláště. Celkovým výsledkem je velmi dobře předvídatelná jízda s vynikající stabilitou a komfortním pocitem snadného řízení.

Řidiči rodinných vozů v Evropě používají pneumatiky Firestone po celé generace, neboť této značce důvěřují pro její spolehlivost a velmi příznivý poměr cena/výkon. Elegantní nové pláště TZ300, nabízené zpočátku ve 14 velikostech pro ráfky s průměrem 14” až 16”, jsou navrženy tak, aby tuto reputaci ještě víc posílily. V České republice je v současné době pneumatika nabízena v 9 rozměrech.

všechny dezény Firestone
hlavní stránka