Michelin
Energy Saver


zvětšit
Pneumatika nové generace určená pro vozy nižší a nižší střední třídy.

Pneumatika, se kterou ušetříte a která je šetrná k životnímu prostředí. Vy chcete spotřebovat méně paliva, chcete pneumatiku, která bude co nejdéle bezpečná, MICHELIN Energy Saver na to reaguje:

Nižší spotřeba paliva: Se 4. generací pneumatik Michelin s nízkou spotřebou ušetříte několik stovek korun (2).
Nadstandardní kilometrová životnost (3): S pneumatikami MICHELIN Energy Saver využijete maximální možné životnosti, která je typická pro všechny pneumatiky Michelin. Čím déle pneumatika vydrží, tím méně pneumatik je určeno k recyklaci!
Stále více bezpečnosti: Pro Michelin představuje vaše bezpečnost prioritu. Brzdná dráha na mokré vozovce je o 3 metry kratší než u jejího předchůdce (4).
Nižší spotřeba paliva a životní prostředí:
20% spotřeby paliva je zapříčiněno pneumatikami. Aby se snížila spotřeva paliva, musí se zmenšit vliv sil, které působí proti pohybu vozidla, tedy snížit valivý odpor pneumatiky.
Pneumatika hraje podstatnou roli v ochraně životního prostředí: Pokud pneumatika snižuje spotřebu paliva vozidla, zároveň tak redukuje množství plynů CO2, které způsobují skleníkový efekt.
Pokud by byly všechny evropské vozy (1) vybaveny pneumatikami MICHELIN Energy Saver, množství každoročně ušetřeného paliva by umožnilo přibližně 2,8 milionům vozidel jezdit bez emisí CO2.
Testy ADAC 2008: nízký valivý odpor = úspora paliva, a minimální opotřebení = finanční úspora

* V průměru v porovnání s hlavními konkurenčními pneumatikami. (1) Založeno na výsledcích zkoušek, které v letech 2004, 2005 a 2006 uskutečnila nezávislá zkušební centra (TÜV Automotive, CERM) na pneumatikách 175/65R14T, 195/65R15H a 205/55 R16 V 225/55 R 16 W a 205/55 R 16 W zakoupených na evropském trhu.

(2) Výpočet uskutečněný v porovnání s hlavními konkurenčními pneumatikami na základě měření jízdního odporu nezávislým zkušebním centrem (TÜV Automotive) v roce 2006.


všechny dezény Michelin
hlavní stránka