Goodyear
Eagle F1 Asymmetric


zvětšit
Goodyear, jeden z největších světových výrobců pneumatik, uvádí na trh
revoluční pneumatiku Eagle F1 Asymmetric.
Tato nová vysoce výkonná pneumatika přináší inovační technologii aktivní přilnavosti při zatáčení – „Active Cornergrip Technology“.

Tato nová technologie umožňuje rovnoměrnější kontakt pneumatiky s vozovkou po celé šířce běhounu, a větší přilnavost při zatáčení. Díky speciální závodní běhounové směsi zvyšuje pneumatika Eagle F1 Asymmetric také přilnavost na mokru, což z ní činí ve všech směrech ideální vysoce výkonnou pneumatiku. Nová pneumatika Eagle F1 Asymmetric je nástupcem pneumatik Goodyear, jež získaly mnoho ocenění, a překonávají i pneumatiky Goodyear Eagle F1, které porážely své konkurenty po několik let v různých testech prováděných automobilovými asociacemi a odbornými časopisy po celé Evropě. Pneumatiky Goodyear Eagle F1 získaly ocenění a byly doporučovány prestižními časopisy, jako jsou například Autocar, Stiftung Warentest, Powercar, Evo, ADAC motorwelt, sport auto, Powercar, Auto Bild nebo Auto, Motor und Sport.

V celém automobilovém průmyslu není nic více fascinujícího a vzrušujícího než segment výkonných automobilů. Nejlepším důkazem jsou rychle rostoucí prodeje automobilů této třídy na evropských trzích. Současné odhady uvádějí, že se prodej v tomto segmentu zvýší o 800 000 kusů v průběhu následujících pěti let. Tento nárůst se samozřejmě odráží i v prodeji vysoce výkonných pneumatik, který se v Evropě od roku 2000 více než zdvojnásobil. Vývojem nové pneumatiky Eagle F1 Asymmetric tak Goodyear reaguje na rychle rostoucí poptávku právě po tomto typu vysoce výkonných pneumatik. Dnešní automobily s velmi výkonnými agregáty jsou mnohem dokonalejší, inteligentnější, silnější a luxusnější, než bývaly v minulosti. Jsou také těžší a rychlejší, a to znamená, že vyžadují pneumatiky, které mohou ovládat a kontrolovat tyto silné, moderní automobily bez ztráty výkonnosti nebo kompromisů týkajících se jízdního komfortu a bezpečnosti.

„Zákazníci od svých pneumatik vyžadují bezpečí, výkonnost a komfort,” konstatoval Hans Vrijsen, Goodyear Marketing Director for Europe, Middle East and Africa. „Chtějí, aby jejich automobily držely na silnici, stejně tak jako závodní automobily drží na dráze. Mají vysoká očekávání zejména v oblasti bezpečnosti a výkonnosti a nejsou připraveni dělat v nich kompromisy. Proto je Goodyear velice hrdý na to, že je schopen splnit více než jen tyto požadavky zákazníků – a to díky pneumatice Eagle F1 Asymmetric. Pneumatika Eagle F1 Asymmetric ještě více posiluje to, čím je Goodyear znám po minulých sto let: je to společnost, která vede pneumatikářský průmysl neustálými inovacemi a uspokojuje zákazníky prostřednictvím vynikajících, spolehlivých produktů.”

Nové standardy řízení s velmi vysokým výkonem vyžadují revoluční technologii:
Jako nezbytný článek mezi automobilem, jeho bezpečnostními systémy a vozovkou je pneumatika klíčovým faktorem aktivní účinnosti systému bezpečnosti. Vysoce kvalitní pneumatiky, které podávají dobrý výkon na mokrém povrchu, pneumatiky, které mají krátkou brzdnou dráhu, pneumatiky, které poskytují pohodlí a spolehlivé řízení ve vysoké rychlosti – všechny tyto prvky přispívají k bezpečnosti a výkonu vozidla.

Vylepšené jízdní vlastnosti a optimální výkon:
Dezén běhounu Eagle F1 Asymmetric se v šířce pneumatiky mění. Otevřené dezénové bloky na vnitřní straně běhounu zvyšují rozptyl vody, zatímco pevné středové žebro zajišťuje zvýšenou stabilitu při vysoké rychlosti. Široké masivní ramenní bloky na vnější straně umožňují maximální přilnavost při zatáčení.

Tyto vlastnosti běhounu jsou podpořeny speciální závodní běhounovou směsí, která ještě více zvyšuje přilnavost na mokrém povrchu.

Spolehlivé zatáčení:
Když vozidlo projíždí zatáčkou, působí na stopu pneumatiky velké množství síly. Rozložení váhy automobilu se přemísťuje k vnějšímu rameni pneumatiky a přilnavost na vnější části běhounu se zvyšuje, zatímco přilnavost na vnitřní části pneumatiky se naopak snižuje. Unikátní technologie pro zvýšení přilnavosti při zatáčení – „Active Cornergrip Technology“ zvyšuje kontakt pneumatiky s vozovkou na vnitřní straně, čímž zajistí zatáčení s větší přilnavostí. Díky technologii „Active Cornergrip” – s aramidovou výztuží vnitřní bočnice pneumatiky – se snižuje deflekce pneumatiky při zatáčení, a tlak se tak rovnoměrněji rozkládá po celé kontaktní ploše, a následně zajišťuje větší přilnavost.

Větší přilnavost ve vlhkém počasí:
Podle průzkumu trhu, provedeného Goodyear, je bezpečné řízení za mokra jedním z nejdůležitějších požadavků spotřebitelů. Díky kombinaci „Active Cornergrip Technology” a speciální závodní běhounové směsi vyniká Eagle F1 Asymmetric zejména v jízdních podmínkách za mokra.

„Active Cornergrip Technology” je důležitým faktorem lepšího výkonu za mokra – zatěžuje vnitřní část běhounu tzn. klíčovou oblast pro řízení na mokrém povrchu. Hluboké středové drážky odvádějí povrchovou vodu, a tím dosahují vynikající přilnavosti. Odvodové kanálky na vnitřní straně pneumatiky rozptylují vodu mimo kontaktní plochu.

Hans Vrijsen parametry nové pneumatiky shrnuje takto: „Rozsáhlé výsledky testu Goodyear ukazují, že výkon pneumatiky je vynikající: Eagle F1 Asymmetric zanechává konkurenci daleko za sebou jak v testech ovladatelnosti za mokra, tak v testech brzdění. Pneumatika opravdu poskytuje to, co zákazníci chtějí: vysokou úroveň spolehlivosti s vynikající ovladatelností a výkonností při zatáčení.”


všechny dezény Goodyear
hlavní stránka