Fulda
Carat Progresso


zvětšit
Charakteristika:
Pneumatika Carat Progresso byla koncipována jako odpověď na stále se zvyšující požadavky řidičů na bezpečnost. S novou vyspělejší běhounovou směsí a jedinečným směrovým dezénem představuje pneumatika, vyvinutá speciálně pro automobily střední a vyšší třídy, nejmodernější trendy v technologiích výroby. Je zde použito inovačního nízko-hysterezního složení běhounové směsi, které kombinuje poslední generaci siliky s nově vyvinutými polymery. Tato směs umožňuje větší kontakt pneumatiky s vozovkou a tím pádem poskytuje vyšší úroveň záběru.
Směrový dezén poskytuje mimořádnou odolnost vůči vzniku aquaplaningu. Tvar dezénu ve tvaru písmene V a hluboké obvodové drážky účinně odvádí vodu ze stopy pneumatiky. Za povšimnutí stojí také celkové množství rozptýlené vody - pneumatika je schopna rozptýlit více než 23 litrů vody za sekundu. Četné radiální drážky tohoto dezénu zajišťují nezbytný záběr při jízdě a brzdění na mokrém povrchu. Vysoký počet záběrových hran vytváří účinný pádloací efekt, který umožňuje, aby se pneumatika "zakousla" do povrchu vozovky, čímž se výrazně zkrátí brzdná dráha.
Různé velikosti dezénových bloků a jejich střídavé uspořádání od ramen k střední části běhounu má za následek slyšitelné snížení frekvenčních špiček hlučnosti v místě, kde se dezén dostává do kontaktu s vozovkou. Tím dochází k redukci hluku a zvyšuje se komfort jízdy.
Také na suchých površích poskytuje pneumatika vysoký stupeň bezpečnosti díky svému uspořádání. Pevná středová část běhounu se souvislým středovým žebrem přímo a přesně přenáší řízení na povrch vozovky. Pevné ramenní bloky postupně přebírají přenos bočních sil při zatáčení, což poskytuje bezpečnou ovladatelnost.


Krátká brzdná dráha na mokré vozovce
Charakteristika Běhoun obsahuje novou nízko-hysterezního směs
Jak to funguje? Zvětšuje se plocha styku s vozovkou
Výhoda Krátká brzdná dráha na mokré vozovce
Odolnost proti aquaplaningu
Charakteristika Příčné drážky a hluboké obvodové drážky
Jak to funguje? Vysoká schopnost rozptýlit vodu z místa kontaktu s vozovkou
Výhoda Odolnost proti aquaplaningu
Nízká hlučnost
Charakteristika Střídavě uspořádáné různé velikosti dezénových bloků
Jak to funguje? Omezení hluku frekvenčních špiček
Výhoda Nízká hlučnost

všechny dezény Fulda
hlavní stránka